Uwaga, cyberprzestępcy podszywają się pod sklep Ikea…

Jeden z najpopularniejszych sklepów z artykułami i wyposażeniem dla domu poinformował w ostatnich dniach na swoim oficjalnym profilu, że coraz więcej osób zgłasza fałszywe profile marki w mediach społecznościowych. W ten sposób może nastąpić próba wyłudzenia danych poprzez podszywanie się pod Ikeę i np. oferowanie bonów i rabatów.

Źródło: Profil Ikea, Facebook
Źródło: Profil Ikea, Facebook

Jednocześnie sklep wskazuje w jaki sposób może rozpoznać czy dany profil jest prawdziwy i zweryfikowany, oraz gdzie pojawiają się informacje o konkursach:

Przypominamy, że wiarygodne informacje o naszej ofercie, promocjach i konkursach znajdziecie na naszym oficjalnym profilu oraz na ikea.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami. 

Jak informuje również serwis Dobreprogramy[1], nie jest to pierwszy raz kiedy został wykorzystany wizerunek Ikei. Całkiem niedawno miała miejsce kampania rozsyłania fałszywych maili i SMS-ów informujących o wygranej w loterii oraz kuponach rabatowych.

Źródło: Ikea.com
Źródło: Ikea.com
[1] Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/IKEA-ostrzega.-Przestepcy-podszywaja-sie-pod-sklep-w-mediach-spolecznosciowych,News,112884.html

0 replies on “Uwaga, cyberprzestępcy podszywają się pod sklep Ikea…”