Sklep Morele.net informuje o nieuprawnionym dostępie do danych

Dzisiaj w nocy sklep Morele.net rozpoczął wysyłanie maili do swoich klientów, w których informuje o „nieuprawnionym dostępie”. Chodzi tutaj o dość newralgiczne dane – adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko oraz hasło w postaci hasha. Informacja została również podana na stronie sklepu[1].

Na szczęście dla klientów informacje związane z kartami płatniczymi czy wnioski o zakupy na raty nie zostały narażone. Osoby, które dostały taką wiadomość powinny zachować ostrożność, gdyż mogą być celem ataków phishingowych lub prób wyłudzenia poprzez SMS.

Jak zawsze w przypadku tego typu sytuacji, należy jak najszybciej zmienić hasło do panelu klienta. Warto również pamiętać o tym, by nie stosować jednego hasła do różnych serwisów, ponieważ po zdobyciu danych z jednego sklepu, atakujący mógłby przejąć konta w innych serwisach i usługach. Zarządzanie hasłami jest dużo prostsze jeżeli użytkownik skorzysta z renomowanego menedżera/kontenera haseł. Wówczas wystarczy zapamiętać jedno silne hasło, a pozostałe są bezpiecznie przechowywane w aplikacji.

[1]https://news.morele.net/archive/morele0/Informacja-od-Grupy-Morelenet-na-temat-bezpieczestwa-2227.html

0 replies on “Sklep Morele.net informuje o nieuprawnionym dostępie do danych”