Korzystasz z Firefoksa? Jak najszybciej go zaktualizuj!

Jedną z najważniejszych czynności podnoszących bezpieczeństwo surfowania po sieci, jest regularne aktualizowanie systemu operacyjnego i całego zainstalowanego na nim oprogramowania. Poprzez luki możliwe jest zaatakowanie danego komputera, np. używając exploita.

Jak informuje producent oprogramowania zabezpieczającego – Qihoo 360, przeglądarka Firefox posiada bardzo poważną dziurę. Mozilla wie już o sytuacji i namawia wszystkich użytkowników na natychmiastowe zaktualizowanie programu. 

Źródło: https://thehackernews.com/2020/01/firefox-cyberattack.html
Źródło: https://thehackernews.com/2020/01/firefox-cyberattack.html

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, status tej podatności jest krytyczny. Sprawa jest o tyle poważna, że zostały już przeprowadzone cyberataki przy użyciu wspomnianej luki. Wersja Firefoksa, która eliminuje problem to 72.0.1. Jeżeli ktoś nie jest pewien jaką wersję posiada, można to sprawdzić w zakładce „Pomoc”, a następnie „O programie…”.

Jeżeli dany program na to pozwala, warto włączyć automatyczne aktualizowanie i instalowanie poprawek bezpieczeństwa. To samo tyczy się systemu operacyjnego. W przeszłości wielokrotnie dochodziło do różnego rodzaju ataków, które były możliwe, ze względu na nieaktualizowanie przez użytkowników softu.

 

0 replies on “Korzystasz z Firefoksa? Jak najszybciej go zaktualizuj!”