DuckDuckGo – słynąca z prywatności wyszukiwarka rośnie w siłę

Większość użytkowników, którzy szukają czegoś w sieci odwołują się do wyszukiwarki internetowej… Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że istnieje sporo alternatywnych rozwiązań, takich jak DuckDuckGo, które mimo dużo mniejszej popularności, również oferuje ciekawe funkcje. Dla DuckDuckGo, tą funkcją jest prywatność użytkownika.

Na swoim blogu[1], twórcy wyszukiwarki chwalą się, że w ostatnim roku zanotowali bardzo duży wzrost, przekraczający pod koniec roku 31 milionów dziennych wyszukiwań. Dla kontrastu, na początku 2018 roku było to 19 milionów.

Źródło: https://spreadprivacy.com/duckduckgo-2018-in-review/
Źródło: https://spreadprivacy.com/duckduckgo-2018-in-review/

Jednym z powodów sukcesu jest wypuszczenie aplikacji mobilnej oraz dodatku do przeglądarek, które wedle zapewnień producenta posiadają najlepsze w klasie funkcje blokowania śledzenia, szyfrowanie, prywatne wyszukiwanie i wiele innych opcji:

Early last year, we released a browser extension and mobile app, both of which now offer best-in-class built-in tracker blocking, smarter encryption, website privacy grades, and of course, private search.

Dla DuckDuckGo ochrona prywatności jest najważniejsza. Jako, że w ostatnich latach nasila się liczba wycieków danych z różnych instytucji i firm, użytkownicy coraz chętniej kierują się w stronę anonimowości i starają się poprawić swoją prywatność. Jedną z metod może być np. anonimowe wyszukiwanie, bez przechowywania danych i gromadzenia informacji o użytkownikach.

[1] https://spreadprivacy.com/duckduckgo-2018-in-review/

0 replies on “DuckDuckGo – słynąca z prywatności wyszukiwarka rośnie w siłę”