Aktualizacja Cyberpunk 2077 opóźniona przez… ransomware

Producent gry Cyberpunk 2077, firma CD Projekt Red ogłosiła 24 lutego, że wydanie długo wyczekiwanej aktualizacji 1.2 zostało przesunięte na drugą połowę marca. Zmiana jest wynikiem ostatniego cyberataku. Dla graczy to niezbyt dobra wiadomość. Aktualizacja 1.2 ma zawierać nie tylko poprawki błędów, ale przynieść również wzrost wydajności i lepszą grywalność.

CD Projekt Red został w tym miesiącu zaatakowany przez ransomware o dość niewinnej nazwie Hello Kitty, którego pierwsze próbki były dostrzeżone w sieci już w listopadzie 2020 roku. 

Źródło: Bleeping Computer
Źródło: Bleeping Computer

Opóźnienie wydania aktualizacji nie powinno dziwić, wobec skali ataku. Firma zapowiedziała, że nie zamierza płacić okupu za dane. Autorzy ataku poinformowali, że są w posiadaniu kodu źródłowego Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3, a także informacji finansowych czy danych pracowników. Jak zaznacza Bleeping Computer, następnego dnia po oświadczeniu firmy, atakujący poinformowali o rozpoczęciu sprzedaży wykradzionych danych, ale na ten moment brak dowodu czy faktycznie zrealizowali ten plan.

Źródło: https://www.bleepingcomputer.com/news/gaming/cyberpunk-2077-patch-12-delayed-by-cd-projekt-ransomware-attack/

0 replies on “Aktualizacja Cyberpunk 2077 opóźniona przez… ransomware”