5 sposobów na wykorzystanie  FAMOC manage w biznesie*

Zarówno “zarządzanie urządzeniami mobilnymi”, jak i “bezpieczeństwo danych” to bardzo pojemne hasła, określające rolę systemów klasy MDM/ EMM. Można by rzec, że nawet zbyt pojemne. A przecież tego typu systemy spełniają bardzo konkretne i ważne zadania, przydatne w każdej organizacji, niezależnie od branży. Wyobraźmy sobie na przykład…

…FIRMĘ TRANSPORTOWĄ

Kierujesz firmą logistyczną, a Twoi pracownicy pracują w terenie. Jeden z nich ma nagły problem ze swoim smartfonem. Jest dziesiątki kilometrów od centrali, a urządzenie, które właśnie uległo awarii, było jego podstawowym narzędziem do pracy. Właśnie w takich sytuacjach ratunkiem jest możliwość zdalnego wsparcia. System FAMOC manage umożliwia zdalny dostęp do urządzenia mobilnego, przebywającego w zupełnie innym miejscu. Dzięki temu administrator IT może na odległość udzielić pomocy. 

…SIEĆ HANDLOWĄ

Każdy z przedstawicieli handlowych (a jest ich sporo, to duża organizacja) posiada służbowy telefon. Chcesz, aby na wszystkich urządzeniach w prosty sposób, zdalnie zainstalować, a następnie regularnie aktualizować aplikację sprzedażową. Dodatkowo, dla zachowania bezpieczeństwa, w sklepie z aplikacjami mają być dostępne jedynie aplikacje wskazane przez firmę. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam kolejna funkcjonalność – zarządzanie aplikacjami.

…ORGANIZACJĘ RZĄDOWĄ

Tutaj wyjątkową rolę gra aspekt bezpieczeństwa. Pracownicy na swoich służļowych urządzeniach przechowują wiele ważnych i poufnych informacji. Podstawowym zadaniem oprogramowania będzie zatem ich ochrona. Administrator może narzucić restrykcje dotyczące bezpieczeństwa (np. wytyczne narzucające złożoność haseł). Może również zdalnie zablokować urządzenie w razie kradzieży lub zgubienia.

…BANK

Podobnie jak w przypadku instytucji rządowych, tutaj również bezpieczeństwo danych będzie na pierwszym miejscu. Tym razem jednak zadaniem systemu FAMOC manage będzie analiza alertów i zagrożeń, tworzenie kopii zapasowych danych korporacyjnych oraz blokada złośliwych aplikacji. Podobnie jak w powyższym przypadku, jeśli urządzenie zostanie skradzione lub zagubione, administrator może zablokować dostęp do niego, a także usunąć jego zawartość. Do wglądu jest również historia użytkowania urządzenia.

…FIRMĘ KURIERSKĄ

Pracownicy jeżdżą w terenie z tabletami. Taki tablet służy wyłącznie jednej funkcjonalności – rejestracji odbioru przesyłek. Wszystkie inne aplikacje i funkcjonalności na urządzeniu zostają zablokowane przez administratora (urządzenie działa w trybie kiosk).

Oczywiście funkcji jest o wiele więcej. Te wymienione nie są dedykowane wyłącznie przypisanym im branżom i sektorom. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorstwa, wielkości organizacji oraz charakteru wykonywanej pracy. Możliwości jest jednak sporo, a cel w zasadzie jeden: usprawnienie KAŻDEMU codziennej pracy.

*niezależnie od branży! 

Tagi:
0 replies on “5 sposobów na wykorzystanie  FAMOC manage w biznesie*”